3-1 στο 90΄, 3-4 τελικό!

0

ImageHandler

Απίστευτο κι όμως… ποδοσφαιρικό αυτό που συνέβη στην 3η κατηγορία της Γαλλίας, όπου η Ρεντ Σταρ έχανε με 3-1 μέχρι το 90ό λεπτό, αλλά έφυγε νικήτρια από την έδρα της Φρεζούς με 3-4 και πήρε το εισιτήριο της ανόδου!
Πριν από περίπου 1,5 μήνα είχαμε δε σε παιχνίδι της ΕΠΣ Αθηνών μία απίστευτη ανατροπή, που θεωρούσαμε ότι δεν έχει προηγούμενο. Ηταν το παιχνίδι Ιάσων-Διάνα Ηλιουπόλεως, που στο 78′ ήταν 1-4, αλλά το τελικό σκορ έγραψε 5-4, μιας και σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε 12 λεπτά!

Κι όμως στη Γαλλία συνέβη κάτι ακόμα πιο εντυπωσιακό. Στην αναμέτρηση της αδιάφορης βαθμολογικά Φρεζούς με την πρωτοπόρο Ρεντ Σταρ για την προτελευταία αγωνιστική, η γηπεδούχος έκανε το 3-1 στο 90′, όμως στο 91′ δέχτηκε το 3-2, στο 92′ έγινε το 3-3 και στο 93′ ήρθε η απόλυτη -μυθική- ανατροπή, που εξασφάλισε στους φιλοξενούμενους και μαθηματικά την άνοδο στη Ligue 2!