Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

0

che

Τσέλσι – Λίβερπουλ, Μίλαν – Ρόμα, Λάτσιο – Ίντερ, Ρεάλ – Βαλένθια και Μαρσέιγ – Μονακό τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Ρομα και Λάτσιο δίνουν “μάχη” για την 2η θέση στην Serie A και πολλά θα κριθούν αυτό το Σαββατοκύριακο στα ματς με Μίλαν και Ίντερ, αντίστοιχα.

Η Λίβερπουλ αν θέλει να ελπίζει πως θα πιάσει την ManUtd θα πρέπει να νικήσει την Τσέλσι στο Λονδίνο, όπως και η Μαρσέιγ θα πρέπει να επικρατήσει της Μονακό για να ελπίζει πως θα της “κλέψει” την 3η θέση.

Στην “μάχη” τίτλου της Ισπανίας η Ρεάλ υποδέχεται την Βαλένθια και Μπαρτσελόνα την Σοθιεδάδ, ενώ μαθηματικά μπορεί η Μπενφίκα να στεφτεί πρωταθλήτρια στην Πορτογαλία, κάτι που θα κάνει και το ΑΠΟΕΛ αν πάρει το ντέρμπι κορυφής με τον Απόλλωνα (αν δεν έχει νικήσει η ΑΕΚ τον Ερμή).

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Premier League – 36η αγωνιστική

Σάββατο

Έβερτον – Σάντερλαντ (14:45)

Άστον Βίλα – Γουέστ Χαμ (17:00)

Χαλ – Μπέρνλι

Λέστερ – Σαουθάμπτον

Νιούκαστλ – Γουέστ Μπρομ

Στόουκ – Τότεναμ

Κρίσταλ Πάλας – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι – ΚΠΡ (15:30)

Τσέλσι – Λίβερπουλ (18:00)

Δευτέρα

Άρσεναλ – Σουόνσι (22:00)

Serie A – 35η αγωνιστική

Σάββατο

Γιουβέντους – Κάλιαρι (19:00)

Μίλαν – Ρόμα (21:45)

Κυριακή

Κιέβο – Βερόνα (13:30)

Παλέρμο – Αταλάντα (16:00)

Ουντινέζε – Σαμπντόρια

Τσεζένα – Σασουόλο

Έμπολι – Φιορεντίνα (19:00)

Πάρμα – Νάπολι

Λάτσιο – Ίντερ (21:45)

Δευτέρα

Τζένοα – Τορίνο (21:45)

Primera División – 36η αγωνιστική

Παρασκευή

Έιμπαρ – Εσπανιόλ (21:45)

Σάββατο

Γρανάδα – Κόρδοβα (17:00)

Μπαρτσελόνα – Σοθιεδάδ (19:00)

Ρεάλ – Βαλένθια (21:00)

Μπιλμπάο – Ντεπορτίβο (23:00)

Κυριακή

Λεβάντε – Ατλέτικο (13:00)

Βιγιαρεάλ – Έλτσε (18:00)

Αλμερία – Μάλαγα (20:00)

Θέλτα – Σεβίλλη (22:00)

Δευτέρα

Ράγιο Βαγιεκάνο – Χετάφε (21:45)

Bundesliga – 32η αγωνιστική

Παρασκευή

Αμβούργο – Φράιμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ (16:30)

Ντόρτμουντ – Χέρτα

Γκλάντμπαχ – Λεβερκούζεν

Ανόβερο – Βέρντερ

Φρανκφούρτη – Χόφενχαϊμ

Στουτγκάρδη – Μάιντς (19:30)

Κυριακή

Πάντερμπορν – Βόλφσμπουργκ (16:30)

Κολωνία – Σάλκε (18:30)

Ligue 1 – 36η αγωνιστική

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν – Γκινγκάμπ (21:30)

Σάββατο

Καέν – Λιόν (18:00)

Μπορντό – Ναντ (21:00)

Εβιάν – Ρεμς

Μετς – Λοριάν

Ρεν – Μπαστιά

Τουλούζ – Λιλ

Κυριακή

Λανς – Μονπελιέ (15:00)

Σεντ-Ετιέν – Νις (18:00)

Μαρσέιγ – Μονακό (22:00)

Eredivisie – 33η αγωνιστική

Κυριακή

Ουτρέχτη – Εξέλσιορ (15:30)

Φέγενοορντ – Φιτέσε

Άλκμααρ – Μπρέντα

Βίλεμ – Ντεν Χάαχ

Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Χέρενφέν

Άγιαξ – Κάμπουρ

Αϊντχόφεν – Χεράκλες

Χρόνινχεν – Τσβόλε

Τβέντε – Ντόρντρεχτ

Primeira Liga – 32η αγωνιστική

Σάββατο

Ρίο Άβε – Πάσος Φερέιρα (18:00)

Μπενφίκα – Πεναφιέλ (19:00)

Ακαντέμικα – Μπελενένσες (20:30)

Μπράγκα – Μαρίτιμο (22:30)

Κυριακή

Αρόουκα – Μποαβίστα (18:00)

Μορεϊρένσε – Σετούμπαλ

Εστορίλ – Σπόρτινγκ (19:00)

Πόρτο – Ζιλ Βισέντε (21:15)

Δευτέρα

Νασιονάλ – Βιτόρια Γκιμαράες (22:00)

SüperLig – 30ή αγωνιστική

Παρασκευή

Γαλατάσαράι – Κόνιασπορ (20:00)

Εσκισέχιρσπορ – Κασίμπασα

Ερτζίγεσπορ – Μερσίν

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί – Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (13:30)

Μπούρσασπορ – Καράμπιουκσπορ (16:00)

Μπαλικέσιρσπορ – Ιστανμπούλ (19:00)

Σίβασπορ – Φενέρμπαχτσε

Κυριακή

Ρίζεσπορ – Τράμπζονσπορ (16:00)

Μπεσίκτας – Γκαζιάντεπσπορ (19:00)

Pro League – 37η αγωνιστική (7η των play-offs)

Παρασκευή

Γάνδη – Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ – Μπριζ (15:30)

Σταντάρ Λιέγης – Κόρτραϊκ (19:00)

Scottish Premier League – 36η αγωνιστική (3η των play-offs)

Παρασκευή

Μάδεργουελ – Κιλμάρνοκ (21:45)

Σάββατο

Νταντί – Ινβερνές (17:00)

Σεντ Τζόνστοουν – Νταντί Γιουνάιτεντ

Χάμιλτον – Πάτρικ Θισλ

Ρος Κάουντι – Σεντ Μίρεν

Κυριακή

Αμπερντίν – Σέλτικ (16:30)

Κύπρος – 30ή αγωνιστική (8η των play-offs)

Σάββατο

ΑΕΚ – Ερμής (17:00)

Ομόνοια – Ανόρθωση

Κυριακή

Απόλλων – ΑΠΟΕΛ (17:00)

Νέα Σαλαμίνα – Οθέλλος

Αγία Νάπα – Δόξα

ΑΕΛ – Εθνικός

 

Απάντηση