city

Τσέλσι – Τότεναμ στον τελικό και ντέρμπι Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι, Ντόρτμουντ – Σάλκε, Μονακό – Παρί ΣΖ, Αϊντχόφεν – Άγιαξ, Πόρτο – Σπόρτινγκ, Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ. Την Δευτέρα Ρόμα – Γιούβεντους. Αναλυτικά το πρόγραμμα…

Στην Αγγλία ξεχωρίζει το Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι για την Premier League αυτό το Σαββατοκύριακο, όμως υπάρχει και ο τελικός του League Cup μεταξύ Τσέλσι και Τότεναμ.

Ντόρτμουντ – Σάλκε, Μονακό – Παρί Σεν-Ζερμέν, Αϊντχόφεν – Άγιαξ, Πόρτο – Σπόρτινγκ και Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ υπόλοιπα μεγάλα ματς, ενώ την Δευτέρα στην Ιταλία η Ρόμα υποδέχεται την Γιουβέντους, έχοντας μία τελευταία ελπίδα για να μείνει ζωντανή για τίτλο (είναι στο -9).

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League – 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γουέστ Χαμ – Κρίσταλ Πάλας (14:45)

Μπέρνλεϊ – Σουόνσι (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σάντερλαντ

Νιούκαστλ – Άστον Βίλα

Στόουκ – Χαλ

Γουέστ Μπρομ – Σαουθάμπτον

Κυριακή

Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι (14:00)

Άρσεναλ – Έβερτον (16:05)

07/30

ΚΠΡ – Τότεναμ (17:00)

29/04

Λέστερ – Τσέλσι (21:45)

 

*Τελικός League Cup

 

Κυριακή

Τσέλσι – Τότεναμ (17:00)

 

 

Serie A – 25η αγωνιστική

 

Σάββατο

Κιέβο – Μίλαν (21:45)

Κυριακή

Κάλιαρι – Βερόνα (13:30)

Παλέρμο – Έμπολι (16:00)

Σασουόλο – Λάτσιο

Τζένοα – Πάρμα

Αταλάντα – Παλέρμο

Τσεζένα – Ουντινέζε

Ίντερ – Φιορεντίνα (19:00)

Τορίνο – Νάπολι (21:45)

Δευτέρα

Ρόμα – Γιούβεντους (21:45)

 

 

Primera División – 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εσπανιόλ – Κόρδοβα (21:45)

Σάββατο

Γρανάδα – Μπαρτσελόνα (17:00)

Ράγιο Βαγιεκάνο – Λεβάντε (19:00)

Αλμερία – Ντεπορτίβο (21:00)

Μάλαγα – Χετάφε (23:00)

Κυριακή

Βαλένθια – Σοθιεδάδ (13:00)

Έιμπαρ – Μπιλμπάο (18:00)

Σεβίλλη – Ατλέτικο (20:00)

Ρεάλ – Βιγιαρεάλ (22:00)

Δευτέρα

Θέλτα – Έλτσε (21:45)

 

 

Bundesliga – 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπάγερν – Κολωνία (21:30)

Σάββατο

Ντόρτμουντ – Σάλκε (16:30)

Λεβερκούζεν – Φράιμπουργκ

Χόφενχαϊμ – Μάιντς

Ανόβερο – Στουτγκάρδη

Χέρτα – Άουγκσμπουργκ

Φρανκφούρτη – Αμβούργο (19:30)

Κυριακή

Γκλάντμπαχ – Πάντερμπορν (16:30)

Βέρντερ – Βόλφσμπουργκ (18:30)

 

 

Ligue 1 – 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μαρσέιγ – Καέν (21:30)

Σάββατο

Λιλ – Λιόν (17:00)

Μπορντό – Ρεμς (21:00)

Λανς – Ρεν

Λοριάν – Μπαστιά

Μετς – Εβιάν

Τουλούζ – Σεντ-Ετιέν

Κυριακή

Ναντ – Γκινγκάμπ (15:00)

Μονπελιέ – Νις (18:00)

Μονακό – Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Eredivisie – 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντόρντρεχτ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε – Τσβόλε (19:30)

Άλκμααρ – Βίλεμ (20:45)

Τβέντε – Μπρέντα

Κάμπουρ – Χεράκλες (21:45)

Κυριακή

Εξέλσιορ – Χέρενφέν (13:30)

Ουτρέχτη – Φέγενοορντ (15:30)

Χρόνινχεν – Ντεν Χάαχ

Αϊντχόφεν – Άγιαξ (17:30)

 

 

Primeira Liga – 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκιμαράες – Μαρίτιμο (22:30)

Σάββατο

Ζιλ Βισέντε – Μποαβίστα (18:00)

Νασιονάλ – Σετούμπαλ

Μπενφίκα – Εστορίλ (19:00)

Ρίο Άβε – Μπράγκα (22:15)

Κυριακή

Ακαντέμικα – Αρόουκα (18:00)

Πεναφιέλ – Μορεϊρένσε

Πόρτο – Σπόρτινγκ (21:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες – Πάσος Φερέιρα (22:00)

 

 

SüperLig – 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γαλατάσαράι – Ερτζίγεσπορ (20:00)

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί – Σίβασπορ (13:30)

Ρίζεσπορ – Εσκισέχιρσπορ (16:00)

Κόνιασπορ – Φενέρμπαχτσε (19:00)

Κυριακή

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Ιστανμπούλ (13:00)

Γκαζιάντεπσπορ – Κασίμπασα

Μπούρσασπορ – Μερσίν (16:00)

Μπεσίκτας – Μπαλικέσιρσπορ (19:00)

Δευτέρα

Τράμπζονσπορ – Καράμπιουκσπορ (20:00)

 

 

Pro League – 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σταντάρ Λιέγης – Σερκλ Μπριζ (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά – Λόκερεν (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ – Μέχελεν (21:00)

Λιρς – Γκενκ

Βέστερλο – Οστάνδη

Κυριακή

Μπριζ – Μουσκρόν (15:30)

Άντερλεχτ – Κόρτραϊκ (19:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν – Γάνδη (21:00)

 

 

Scottish Premier League – 28η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρος Κάουντι – Νταντί (17:00)

Σεντ Μίρεν – Χάμιλτον

Μάδεργουελ – Ινβερνές

Σεντ Τζόνστοουν – Κιλμάρνοκ

Νταντί Γιουνάιτεντ – Πάτρικ Θισλ

Κυριακή

Σέλτικ – Αμπερντίν (14:00)

 

 

Κύπρος – 22η αγωνιστική

 

Κυριακή

Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ (16:00)

Απόλλων – Ανόρθωση

Δόξα – ΑΕΚ

Εθνικός – Ερμής

Νέα Σαλαμίνα – Αγία Νάπα

Οθέλλος – ΑΕΛ