Ο καλύτερος Ολυμπιακός του καλοκαιριού!

0

ol_469_355

Το καλύτερο -έως τώρα- πρόσωπό του εμφάνισε ο Ολυμπιακόςστο φιλικό ματς κόντρα στην Τβέντε, την οποία νίκησε 2-1, στο “Veenoord”.

O Άλφρεντ Φινμπόγκασον δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Μάρκο Σίλβα και πιθανότατα θα παίξει το Σάββατο (1/8) απέναντι στην Φέγενορντ στο “De Kuip”.

Ο Ολυμπιακός ανέκτησε σχετικά γρήγορα τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε,αλλά… και έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του οποίου είχε -εκτός από τα γκολ- και δύο δοκάρια.

Στο 29′ ο Φορτούνης έπαιξε το “ένα-δύο” με τον Χάρα και πλάσαρε εξαιρετικά, κάνοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό.

Το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού ήρθε στο 45′ όταν ο Ντουρμάζ έβγαλε αριστερά στον Πάρντο, ο οποίος με τρεις επαφές και υπό πίεση έφτασε στα όρια της περιοχής και με ωραίο σουτ πέτυχε  το 2-0!

Οι “ερυθρόλευκοι” δεν ήταν καλοί στο δεύτερο ημίχρονο, μολαταύτα η λήξη του αγώνα τους βρήκε νικητές. Εδωσαν και δικαιώματα στους αντίπαλους τους με αποτέλεσμα να μειώσουν με τον Ζίγιετς στο 77′ που “εγραψε” το τελικό 2-1, με φαλτσαριστή λόμπα.