Ενα δοκαρι στερησε την προκριση

0

Σε ένα όμορφο ματς, με αγωνία ως το τέλος, η Κλένια πήρε τη νίκη στα πέναλτι με 6-5 επί των Αγίων Θεοδώρων και προκρίθηκε στην επόμενη φάση agioi theodoroi fcτου Κυπέλλου Κορινθίας, σε ένα ματς που η κανονικά του διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες στο 1-1 και η παράταση στο 2-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μακρή, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Κλένια έμεινε με δέκα παίκτες (50’), λόγω αποβολής του Ρεκλείτη με 2η κίτρινη, για να έρθει τελικά η ισοφάριση με τέρμα του Χελιώτη, ο οποίος νωρίτερα είχε και δοκάρι.

Το 1-1 δεν άλλαξε ως το τελευταίο σφύριγμα, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.

Στο 118’ ήρθε η ανατροπή και πάλι με τον Χελιώτη για τους Αγίους Θεοδώρους, αλλά πριν προλάβουν να το χαρούν οι φιλοξενούμενοι, ο Μακρής με ένα υπέροχο τέρμα, διαμόρφωσε το 2-2 (120’) και έστειλε τις δύο ομάδες να λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Εκεί, οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και έφτασαν στη νίκη με 6-5, παίρνοντας μια παλικαρίσια πρόκριση.