Μπάρτσα και 06 πολυβόλα και αυτό το Σάββατο

0

Σωστή  «καταιγίδα» πέρασε και από το Δερβένι, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας η Κόρινθος 2006 όπου επικράτησε με 1 – 4 του Αστέρα Δερβενίου.
Δεν χρειάστηκε η ομάδα της ΄06 , παρά το πρώτο ημίχρονο για να υπόταξη τον Αστέρα που στην επανάληψη του αγώνα στάθηκε σαν πραγματικός «αστέρας» επέβαλε το παιγνίδι του και μείωσε στο τελικό 1 – 4 υπέρ της ομαδας της Κορίνθου 2006. Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Δ. Μπινιάρη καλπάζει 3Χ3 με

το απόλυτο των βαθμών , στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας που μοιράζεται με τον ΠΑΣ Κόρινθος , που πέρασε με 0 – 6 από  τα Εξαμίλια επί της τοπικής Δάφνης.
Στο  ΔΑΚ Κορίνθου, σε ενδιαφέροντα αγώνα ο εκπληκτικός Άγιος Γεώργιος  ακριβώς στο 93΄, δάμασε με 2 – 1 την Θύελλα  Πετρίου, με το πλασέ του Χουσελά και πέρασε  στη 3η θέση της βαθμολογίας, – 2 βαθμούς πίσω από τις δύο προπορευόμενες , συνδημότισσες της . Οι  «νεοφώτιστοι» του Γιάννη Χόντια είχαν πάρει προβάδισμα στο 14’ με το Βελέντζα, για να ισοφαρίσει η Θύελλα με τον Γκιώνη στο  44΄.

 

Οι υπόλοιποι αγώνες του προγράμματος έληξαν χωρίς νικητή. Με σκορ 1 – 1 έληξαν οι αγώνες  Σπαθοβουνίου – Τενεάτη (1 – 0 ημίχρονο), Ηρακλή Λεχαίου – Ελλάς Βέλου ( 0  – 0), Πανεμεατικού – Ισθμιακού (0 – 1) και Πανσολυγειακού – Ηρακλή Ξυλοκάστρου ( 0 – 0). Ισόπαλος χωρίς σκορ έληξε στο Ξυλόκαστρο , ο αγώνας  του Πανκαμαριακού με τον Ολυμπιακό Άσσου

Η 3η αγωνιστική
Αστέρας Δερβενίου – Κόρινθος ’06  1 – 4
ΑΟ Σπαθοβουνίου – Τενεάτης Αθικίων 1 – 1
Δάφνη Εξαμιλίων – ΠΑΣ Κόρινθος   0  – 6

 

Ηρακλής Λεχαίου – Ελλάς Βέλου  1 – 1
Πανσολυγειακός – Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1 – 1
Πανκαμαριακός – Ολυμπιακός Άσσου 0 – 0
Παννεμεατικός – Ισθμιακός  1 – 1
Αγ. Γεώργιος – Θύελλα Πετρίου 2 – 1

Η Βαθμολογία

( Σε 2 αγώνες)

1 Κόρινθος ’06 17 – 2 9
2 ΠΑΣ Κόρινθος 10 – 2 9
3 Αγ. Γεώργιος 5 – 3 7
4 Θύελλα Πετρίου 4 – 2 4
5 Ισθμιακός 3 – 2 4
6 Πανκαμαριακός 2 – 3 4
7 Ηρακλής Ξυλοκάστρου 3 – 5 4
8 Τενεάτης Αθικίων 3 – 10 4
9 Ελλάς Βέλου 4 – 4 3
10 Ολυμπιακός Άσσου 2 – 3 3
11 Πανσολυγειακός 3 – 4 2
12 Παννεμεατικός 3 – 4 2
13   ΑΟ Σπαθοβουνίου 2 – 4 2
14 Ηρακλής Λεχαίου 4 – 6 2
15 Δάφνη Εξαμιλίων 1 – 3 1
16 Αστέρας Δερβενίου 3 – 9 0

Απάντηση