“Έβρεξε” πάλι γκολ! Καταιγιστικός ο Αραβίδης και η ΑΕΚ !!!!!!

0

“Έβρεξε” πάλι γκολ! Καταιγιστικός ο Αραβίδης και η ΑΕΚ (VIDEO)

Η ΑΕΚ… χόρεψε στη βροχή και έχοντας για κορυφαίο τον Χρήστο Αραβίδη -που πέτυχε χατ-τρικ- πήρε εύκολη νίκη επί του Παναιγιάλειου με 3-0 και μπήκε ιδανικά στο δεύτερο γύρο της Football League. Διεκόπη στα πρώτα του λεπτά το ματς λόγω χαλαζόπτωσης!

Με “χατ-τρικ” του Αραβίδη, η ΑΕΚ συνέχισε ασταμάτητη την πορεία της για την Σούπερ Λίγκα, επικρατώντας στο ΟΑΚΑ του Παναιγιάλειου με 3-0, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 14ης ημέρας στον 1ο όμιλο της Football League.

Ο 27χρονος επιθετικός με κεφαλιά στο 40και το 60 και μακρινό αριστερό σουτ στο 85` οδήγησε την Ένωση σε μια άνετη εντός έδρας νίκη με 3-0 επί του Παναιγιάλειου.

Να τονίσουμε πως η έντονη βροχόπτωση αλλά και το χαλάζι που έπεσε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ανάγκασε τον διαιτητή Καραλιόλιο να διακόψει για περίπου 5 λεπτά το παιχνίδι.

Με την επανέναρξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν, χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες με τους Σεχολάρι (11′) και Νάστο να μην μπορούν να νικήσουν τον Ανέστη. Η συνέχεια όμως ανήκε στην Ένωση, που έφτασε τελικά στο “τρίποντο”

Η ΑΕΚ με τη νίκη αυτή έφτασε τους 37 βαθμούς και αύξησε στους εννέα τους βαθμούς της διαφοράς από την δεύτερη Παναχαϊκή που όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Σαρρής, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης (72′ Γροντής), Γιόχανσον, Ανάκογλου (79′ Ρόβας), Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπαρμπόζα (73′ Μπρέσεβιτς), Αραβίδης.
Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Σπίνουλας, Τζημογιάννης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Ρουμπουλάκου, Μίλιεβιτς ( 70′ Ντος Σάντος), Νάστος (65′ Καμινιώτης), Σεχολάρι (79′ Φουρτάδο), Σκαρτσίλας, Μπούνας.