Αθλητικά

«Παρέλαση» για την Παρί στο Ολντ Τράφορντ! Όλα «ανοιχτά» στο Ρόμα – Πόρτο

Η Παρί Σεν Ζερμέν ήταν επιβλητική στο Ολντ Τράφορντ και επικρατώντας με 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ, είναι με το ένα… πόδι στα προημιτελικά του Champions League. Ρόμα – Πόρτο 2-1 στο άλλο ματς της βραδιάς.
Μετά από ένα «ανοιχτό» πρώτο ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε «πάρτι» στο δεύτερο ημίχρονο επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και νίκησε… μόνο 2-0 μέσα στο Ολντ Τράφορντ, χάρη στον Ντε Χέα.

Ο Κιμπέμπε άνοιξε το σκορ μετά από απίστευτη ολιγωρία σε κόρνερ και ο Εμπαπέ «σκότωσε» την ομάδα του Σόλσκιερ στην αντεπίθεση, δίνοντας σκορ πρόκρισης στην ομάδα του, ενόψει της ρεβάνς.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Ρόμα είχε δύο δοκάρια με τον Τζέκο και δύο γκολ με τον Ζανιόλο, όμως η μείωση του σκορ από τον Αντριάν στο 79′, κράτησε «ζωντανή» την Πόρτο στην υπόθεση πρόκριση.