Menu

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

τέσσερις αγώνες περιελάμβανε η τρίτη και τελευταία ημέρα της 2ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, στους οποίους ωστόσο σημειώθηκαν 13 συνολικά γκολ.

Λίγο νωρίτερα, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε νικητής στη… μάχη της Κρήτης, 1-0 τον Πλατανιά, για να γίνει έτσι «αφεντικό» στην υπόθεση-πρόκριση από τον 1ο όμιλο.

Τέλος, στα δύο παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 15:00, ο Ατρόμητος πήρε στο φινάλε την ισοπαλία 1-1 στην έδρα των Τρικάλων για τον 4ο όμιλο, ενώ για τον 5ο, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 του Κισσαμικού και πήρε προβάδισμα πρόκρισης.

Τα αποτελέσματα της Πέμπτης:

Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός 2-1
Τρίκαλα – Ατρόμητος 1-1
ΟΦΗ – Πλατανιάς 1-0
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-7

Διαβάστε εδώ, αναλυτικά, τι συνέβη στα ματς της Τρίτης και της Τετάρτης.

Η βαθμολογία και τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

  • 1ος όμιλος

ΟΦΗ 6 2-0-0 (1-0)
Πλατανιάς 3 1-0-1 (1-1)
Απόλλων Σμύρνης 3 1-0-1 (0-1)
Ηρακλής 0 0-0-2

Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής 3-0 (άνευ αγώνος)
ΟΦΗ – Πλατανιάς 1-0

Η επόμενη αγωνιστική:
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – Πλατανιάς

  • 2ος όμιλος

ΠΑΟΚ 6 2-0-0 (3-1)
Απόλλων Πόντου 3 1-0-1 (1-1)
Λεβαδειακός 3 1-0-1 (6-2)
Αιγινιακός 0 0-0-2 (0-6)

Λεβαδειακός – Αιγινιακός 5-0
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ 0-1

Η επόμενη αγωνιστική:
Απόλλων Πόντου – Λεβαδειακός
Αιγινιακός – ΠΑΟΚ

  • 3ος όμιλος

ΑΕΚ 6 2-0-0 (8-0)
Λαμία 3 1-0-1 (1-2)
Απόλλων Λάρισας 3 1-0-1 (2-7)
Καλλιθέα 0 0-0-2 (1-3)

Λαμία – Καλλιθέα 1-0
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-6

Η επόμενη αγωνιστική:
Απόλλων Λάρισας – Λαμία
Καλλιθέα – ΑΕΚ

  • 4ος όμιλος

Τρίκαλα 4 1-1-0 (4-2)
Ατρόμητος 4 1-1-0 (2-1)
Κέρκυρα 3 1-01 (6-2)
Σπάρτη 0 0-0-2 (2-9)

Κέρκυρα – Σπάρτη 6-1
Τρίκαλα – Ατρόμητος 1-1

Η επόμενη αγωνιστική:
Τρίκαλα – Κέρκυρα
Σπάρτη – Ατρόμητος

  • 5ος όμιλος

Ολυμπιακός 6 2-0-0 (5-1)
Αστέρας Τρίπολης 3 1-0-1 (3-3)
Κισσαμικός 3 1-0-1 (2-2)
Αχαρναϊκός 0 0-0-2 (0-4)

Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός 0-3
Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός 2-1

Η επόμενη αγωνιστική:
Αχαρναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός – Ολυμπιακός

  • 6ος όμιλος

Ξάνθη 6 2-0-0 (6-2)
Πανσερραϊκός 3 1-0-1 (2-2)
Παναιτωλικός 3 1-0-1 (2-2)
Εργοτέλης 0 0-0-2 (2-6)

Εργοτέλης – Ξάνθη 2-4
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός 2-0

Η επόμενη αγωνιστική:
Εργοτέλης – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Ξάνθη

  • 7ος όμιλος

Πανιώνιος 4 1-1-0 (3-2)
ΠΑΣ Γιάννινα 4 1-1-0 (4-1)
Άρης 3 1-0-1 (2-2)
Παναιγιάλειος 0 0-0-2 (0-4)

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος 3-0
Άρης – Πανιώνιος 1-2

Η επόμενη αγωνιστική:
Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος

  • 8ος όμιλος

Παναθηναϊκός 6 2-0-0 (4-1)
Λάρισα 3 1-0-1 (3-2)
Παναχαϊκή 3 1-0-1 (1-3)
Αναγέννηση Καρδίτσας 0 0-0-2 (1-3)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός 1-2
Λάρισα – Παναχαϊκή 3-0

Η επόμενη αγωνιστική:
Αναγέννηση Καρδίτσας – Λάρισα
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

Categories:   Αθλητικά